Jak wybrać damską kurtkę motocyklową?

0
172
Jak wybrać damską kurtkę motocyklową?

Każda motocyklistka doskonale wie, jak ważna jest odpowiednia odzież podczas jazdy motocyklem. Musi być nie tylko wygoda, ale także musi zapewniać bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Dziś na rynku wybór damskich kurtek motocyklowych jest niezwykle szeroki. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model.

Jak dopasować damską kurtkę motocyklową?

Dobra kurtka motocyklowa damska musi przede wszystkim ściśle przylegać do ciała. Jeśli bowiem będzie ona zbyt luźna, to w trakcie jazdy motocyklem zacznie się wypełniać powietrzem. Nie trudno zgadać, że jazda stanie się wówczas mało komfortowa. Na rynku dostępne są głównie kurtki skórzane i tekstylne. W przypadku skórzanej kurtki pamiętać trzeba, że skóra jest materiałem elastycznym i dopasowuje się do ciała. Jeśli zatem któraś z pań uzna, że założona kurtka jest nieco przyciasna, to pamiętać musi, że skóra się rozciągnie i dopasuje. Nieco inaczej jest w przypadku tekstylnych damskich kurtek motocyklowych. Taka kurta powinna być wygodna od razu. Materiał tekstylny nie jest bowiem tak elastyczny, jak skóra i nie rozciągnie się bardziej w celu dopasowania się do ciała. Wybierając damską kurtkę motocyklową, dużą uwagę zwrócić należy również oczywiście na jej rozmiar. Ten dopasowany powinien być pod kątem długości rękawów. Właściwie dobrana kurtka to taka, kiedy podczas wyciągniętych dłoni na kierownicy, rękaw kończy się równo na nadgarstku.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Kurtka motocyklowa damska musi być nie tylko wygoda. Ważne także, aby zapewniała odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy. Przede wszystkim kurtka wyposażona powinna być w specjalne protektory, których zadaniem jest ochrona kręgosłupa, barków oraz łokci. Dodatkowo kurtka wyposażona powinna być w elementy odblaskowe. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli zamierza się jeździć po zmroku. Poza tym kurtka motocyklowa musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów po to, aby się od razu nie rozerwała przy ewentualnym upadku.

Jak zadbać o komfort podczas jazdy?

Nie da się ukryć, że podczas jazdy na motocyklu jest się przez cały czas narażoną na oddziaływanie różnych warunków atmosferycznych. Ważne jest zatem, aby kurtka motocyklowa damska zapewniała wysoki komfort niezależnie od panującej pogody podczas jazdy. Dlatego dobra kurtka składać powinna się z trzech warstw. Mowa tu o warstwie wierzchniej ochronnej, wewnętrznej membranie oraz o podpince ocieplającej. Dzięki takiej budowie kurtka zawsze zapewni motocyklistce optymalny komfort podczas jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here