Jak urządzić domowe biuro? Przewodnik krok po kroku jak stworzyć idealne miejsce pracy

1
429
Jak urządzić domowe biuro? Przewodnik krok po kroku jak stworzyć idealne miejsce pracy

Praca w domu to marzenie wielu z nas, pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach do pracy i daje nam większą elastyczność z naszymi harmonogramami. Jednak może to również oznaczać, że masz mniej wymówek, aby uniknąć zadania pracy w domu. Praca w domu może brzmieć jak bułka z masłem, ale w rzeczywistości może być sporym wyzwaniem, gdy jesteś sam przez cały dzień w swoim domu. Musisz stworzyć przestrzeń, która sprzyja pracy (a najlepiej ma jakiś rodzaj prywatności). Na szczęście stworzenie domowego biura nie musi zajmować dużo miejsca ani kosztować dużo gotówki. Jeśli chcesz zacząć pracować w domu i nie wiesz od czego zacząć, oto kilka pomysłów i wskazówek jak urządzić domowe biuro.

Zdecyduj o przeznaczeniu swojego domowego biura

Zanim zaczniesz planować i dekorować swoje domowe biuro, powinieneś najpierw zdecydować, jakie będzie przeznaczenie tego pomieszczenia. Czy będzie to Twoje główne miejsce pracy? Czy będzie używany do spotkań? Czy ustawisz w nim domowe biuro dla swoich dzieci, aby mogły uzupełnić swoją pracę domową? W zależności od celu biura domowego, będziesz chciał rozważyć kilka różnych czynników podczas konfigurowania swojego biura domowego. Na przykład, jeśli tworzysz pokój do spotkań, będziesz chciał mieć większy stół lub obszar biurka, aby wiele osób mogło pracować jednocześnie. Jeśli biuro domowe jest do wypełniania pracy domowej, będziesz chciał mniejszy stół tak, że jest łatwiejszy do osiągnięcia dla dziecka.

Znajdź najlepszą lokalizację dla swojego domowego biura

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji swojego domowego biura jest to, czy twój dom ma przestrzeń dla dedykowanego biura. Jeśli tak, to fantastycznie i możesz iść dalej i zacząć dekorować! Ale jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, nie martw się, nie musisz poświęcać swojego salonu lub sypialni tylko dlatego, że możesz pracować w domu. Istnieje wiele sposobów, które można stworzyć domowe biuro bez poświęcania całego pokoju na to. Niektóre przykłady to ustawienie biurka w rogu sypialni, na balkonie, w kawiarni (jeśli pracujesz poza godzinami pracy) lub w korytarzu. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na biuro w swoim domu, możesz również rozważyć pracę w przestrzeni coworkingowej lub kawiarni. Pamiętaj jednak, że te opcje mogą nie być najbardziej prywatne.

Wygospodaruj miejsce na biurko

Kiedy już zdecydowałeś, gdzie ustawisz swoje domowe biuro i jakie będzie przeznaczenie tego pomieszczenia, nadszedł czas, aby ustawić obszar biurka. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć jest to, na jakim rodzaju powierzchni będziesz pracować. Może to wpłynąć na wybór mebli. Na przykład możesz chcieć wybrać wyższe meble, jeśli używasz stołu lub biurka, które ma niższe nogi. W zależności od tego, ile masz miejsca, możesz wybrać biurko narożne lub biurko w kształcie litery L. Jeśli jesteś w rogu, możesz uciec z mniejszym biurkiem i nadal mieć więcej niż wystarczająco dużo miejsca, aby wykonać swoje zadania. Biurka w kształcie litery L są nieco bardziej przestronne i mogą pomieścić więcej przedmiotów niż biurko narożne. Obszar biurka będzie również wymagać trochę przechowywania, więc można zachować swoje dokumenty, długopisy i inne przedmioty zorganizowane i w zasięgu ręki. Jest to również pomocne, jeśli masz ograniczoną przestrzeń i musisz zmaksymalizować wykorzystanie swoich mebli.

Dodaj trochę akcesoriów do przechowywania i organizacji

Teraz, gdy masz obszar biurka, nadszedł czas, aby dodać trochę akcesoriów przechowywania i organizacji, aby utrzymać swoje domowe biuro uporządkowane i wydajne. Oto kilka pomysłów na to, co warto trzymać na biurku:

  • Kalendarz, aby śledzić swoje spotkania i terminy.
  • Notatki Post-it do zaznaczania przypomnień i notatek.
  • Długopisy, ołówki, zakreślacze i inne przybory do pisania.
  • Stos papierów lub notatników do przechowywania list rzeczy do zrobienia i pomysłów.
  • Porządny stos papierów lub plików, aby zachować swoje dokumenty zorganizowane i łatwo dostępne.
  • Komputer, laptop i inny sprzęt komputerowy.
  • Telefon, aby pozostać w kontakcie.
  • Mała lampka do oświetlania biurka w ciągu dnia.

Dodaj trochę koloru i komfortu

Gdy ty masz podstawy twój domowy biuro ustawia, ja jest czas dodawać niektóre colour i wygoda pokój. Ty możesz chcieć rozważać malować ściany kolor który znajdujesz relaksujący lub kojący. To może pomóc Ci się zrelaksować, gdy jesteś w swoim domowym biurze i pomóc Ci skupić się na swojej pracy. Możesz również dodać inne elementy, takie jak wystrój, półki, rośliny, itp. które dodają koloru do Twojego domowego biura.

Możesz również rozważyć zainwestowanie w wygodne krzesło lub fotel do biurka. Praca przy biurku może być trudna, jeśli siedzisz na niewygodnym krześle, które nie zapewnia odpowiedniej ilości wsparcia.

Wnioski

Kiedy tworzysz domowe biuro, chcesz, aby przestrzeń była tak wygodna i wydajna, jak to tylko możliwe. Te wskazówki i pomysły mogą pomóc Ci stworzyć idealne domowe biuro, niezależnie od dostępnej przestrzeni.

Praca w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i bycie bardziej produktywnym w ciągu dnia. Jednak utrzymanie koncentracji i produktywności może być wyzwaniem, jeśli nie masz wyznaczonego miejsca na domowe biuro. Poniższe wskazówki pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń dla Twojego domowego biura, dzięki czemu będziesz mógł pozostać skupiony i produktywny przez cały dzień

1 KOMENTARZ

  1. Teraz praca zdalna tak się upowszechniła, że niedługo, w co drugim domu będzie ktoś, kto pracuje zdalnie. Ale mi to odpowiada – dzięki home office mam więcej czasu dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here