Jak być pewnym siebie?

1
279
Jak być pewnym siebie?

‍Pewność siebie stała się nowym hasłem w naszym społeczeństwie. Od vlogerów urody po blogerów modowych, wszyscy mówią o pewności siebie i o tym, jak możemy osiągnąć jej więcej. Istnieje wiele sposobów na zbudowanie pewności siebie, ale nie jest to coś, co przychodzi łatwo każdemu. Dla niektórych ludzi, potrzeba więcej czasu niż inni, aby poczuć się pewnym siebie lub swoich umiejętności. Dla tych, którzy regularnie zmagają się z niską pewnością siebie, te wskazówki mogą pomóc Ci na drodze do poczucia się bardziej swobodnie we własnej skórze i we własnym życiu.

Uwierz w siebie!

Zanim wyjdziesz i zmienisz cały swój świat, najpierw musisz uwierzyć w siebie. Pewność siebie to przekonanie, że możesz odnieść sukces, bez żadnych wątpliwości. To wiedza, że jesteś wystarczająco dobry i masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w czymkolwiek, co robisz. Taka ślepa wiara w siebie nie jest jednak czymś, z czym się rodzisz. To coś, nad czym musisz pracować, zarówno świadomie, jak i podświadomie. Aby zacząć budować swoją pewność siebie, musisz zrozumieć, że jest to coś, nad czym musisz pracować. To nie jest coś, co po prostu wpada do kolan pewnego dnia.

Pozytywne nastawienie

Kiedy jesteś w dół, nie będziesz czuł chęci, aby wyjść tam i pokazać światu, kim jesteś. To zajmuje bardzo pewną siebie osobę, aby to zrobić, a osoba z niską samooceną najprawdopodobniej pozostanie w domu i ukryć. Aby zbudować swoją pewność siebie, musisz przyjąć pozytywne spojrzenie na życie. Musisz założyć sukces i wierzyć, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Musisz czuć się dobrze o sobie i swoim życiu. I jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest wybrać, aby być szczęśliwym. Zamiast skupiać się na złych rzeczach w życiu i jak źle się dzieje, skup się na rzeczach, które idą dobrze i czuć się szczęśliwy o nich zamiast.

Naucz się kochać swoje wady!

Wbrew temu, co wielu ludzi myśli, pewność siebie nie pochodzi z myślenia, że jesteś bez skazy. Pochodzi z akceptacji swoich wad i kochania ich.

Jakie są twoje wady? Czy jesteś zbyt nieśmiały, by rozmawiać z ludźmi? Czy jesteś zbyt wrażliwy, aby poradzić sobie z krytyką? Czy jesteś zbyt niespokojny, aby opuścić swoją strefę komfortu? Czy przesadnie myślisz o wszystkim? Czy jesteś zbyt krytyczny wobec siebie? Kiedy nauczysz się akceptować swoje wady i kochać je, automatycznie poczujesz się bardziej pewny siebie, ponieważ będziesz czuł mniejszą presję, aby być kimś, kim nie jesteś.

A jednym z najlepszych sposobów na zaakceptowanie swoich wad jest ich spisanie. Usiądź, najlepiej z długopisem i papierem, i wypisz wszystkie swoje wady. Nie spiesz się z tym i bądź tak dokładny, jak to tylko możliwe, gdy wymieniasz swoje wady. Po tym, możesz albo zgnieść kawałek papieru i wyrzucić go lub trzymać go blisko siebie jako przypomnienie o tym, kim jesteś.

Otocz się pozytywnymi ludźmi!

Budowanie swojej pewności siebie to jedno, ale jeśli otaczasz się negatywnymi ludźmi, którzy odrywają cię od siebie i mówią rzeczy takie jak: „Nie jesteś wystarczająco dobry”, „Nigdy nie osiągniesz sukcesu” lub „Nigdy nie znajdziesz miłości”, znajdziesz to niesamowicie trudne do zbudowania swojej pewności siebie. Jeśli zmagasz się z niską pewnością siebie i chcesz ją zbudować, powinieneś zacząć od otaczania się pozytywnymi ludźmi, którzy podnoszą cię na duchu i wspierają. Ludzie, którymi się otaczasz powinni być dla Ciebie dobrzy i powinni podnosić Cię jako osobę. Nie powinni cię ciągnąć w dół lub sprawiać, że czujesz się mniej pewny siebie.

Podsumowanie

Pewność siebie jest czymś, co każdy powinien pracować w kierunku posiadania, niezależnie od tego, jak czują się o sobie w tej chwili. Jest to jednak coś, czego wielu ludziom brakuje, a zbudowanie jej może być naprawdę trudne, zwłaszcza jeśli masz niską samoocenę.

Jeśli trudno Ci zbudować swoją pewność siebie i poczuć się pewniej w sobie, zacznij pracować nad tymi wskazówkami. Mogą one wymagać czasu i wysiłku, ale będą tego warte w końcu, zarówno dla twojego zdrowia psychicznego, jak i dla twoich relacji z innymi.

1 KOMENTARZ

  1. Mi na pewność siebie pomagają ćwiczenia przed lustrem, zwłaszcza przed jakimś ważnym wydarzeniem. Mówię sobie, że wszystko będzie dobrze, że jestem zdolna i wszystko mi się udaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here